Політика

У чому помилка?

Влада Зеленського в історії залишиться, як антиукраїнська. Найпечальніше, що вони не усвідомлюють — Україна це держава української політичної нації і ця нація боротиметься за цю державу. У чому помилка? У розумінні терміну «політична». Для українця термін «політична нація» означає об‘єднання людей українського, але не тільки етнічного походження навколо спільної мови, культури, релігійної традиції з повагою до свобод національних меншин.

Для влади Зеленського це продовження об‘єднання навколо колоніальної російської культури без будь-якої спроби українського відродження після століть колонізації. Для Зеленського нація об‘єднана лише територією.

Але для кого ця територія?
Український проєкт передбачає, що для українців, які тут можуть захистити національні потреби. Проєкт Зеленського відповіді не дає. Адже ж бо не скажеш, що для олігархів, або для влади. Мовляв, це наша територія, тому що «Техас мають грабувати техасці».

Але ідеї влади Зеленського саме такі.
Для цієї влади «політична нація» об‘єднана навколо проросійського «начальства», яке може будувати економіку і культуру навколо звичної російської метрополії і частини україномовних чомусь людей та й російськомовних, яким дозволено жити на цій території для обслуговування цього «начальства».

Тому Зеленський очевидно працює проти побудови української держави. Але неукраїнський проєкт на цій території не може бути демократичним. Головне питання: ми захищаємо людей чи території, країну для людей чи для «начальства»?

Де різниця?
Країна для людей розробила б механізм розподілу земель між активними громадянами, створила б механізм підтримки цих громадян для використання землі, як ресурсу відродження середнього класу.

Олігархічна країна для «начальства» бачить ринок землі без людей і бачить головним досягненням — продаж землі великим латифундистам для збагачення. З такими підходами поняття «нація» деформується від спільноти політично активних громадян, об‘єднаних спільною культурою, до пасивних заробітчан, об‘єднання яких є небезпечним.

Такий собі Вавілон.
У цьому причина заяви Разумкова про необхідність переглянути Закон про українську мову, у цьому причина тиску на Івана Козленка, тиску на Порошенка і ненависті до нього, бажання ухвалити закон про можливість керувати державою з російським паспортом.

І кожен, хто працює на владу з такими поглядами очевидно допомагає реалізації цих поглядів. Бо влада Зеленського є ворожою для українців і держави, яка має бути збудована хіба для їхнього захисту.

Микола Княжицький

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *