Хвиля Десни » 5 Січня, 2024

Daily Archives: 5 Січня, 2024

Культура

«Княгиня» проти «Жовтого князя»

Published by:

Хто такий Василь Барка? Запитайте в очільників Сучукрліту! Запитайте, скажімо, в Андруховича: хто такий Тарас Шевченко? Ба більше, запитайте в очільників Інституту книги (що ж то за інститут — треба запитати в академіка Жулинськогого).

Continue reading

Культура

Хай читають Марійка, Іванко, графоманко…

Published by:

… У мене трапляються напади правдомовності. Не думайте, що мені це нічого не коштує. Коштує. Але все ж напишу про наших українських чортів і чортиць. Було тут нещодавно засідання однієї премії. Я, на щастя, майже ніколи в них участі не беру, мене бояться. І правильно роблять, божевільні мовчати не будуть! Однак цього разу я на тім журі була.

Continue reading

Культура

Степан Пушик. Ріжний, як погода на Говерлі…

Published by:

«Дід з бабою одружилися за України. Мати народилася за Польщі. Я – за німців. Тоді Друга світова була, яку Великою Вітчизняною називали. А ще були “перші совіти”, коли Радянська Армія прийшла в 1939. А тоді вже “другі совіти” німців і мадярів гнали. Коли колгосп організували, то час рахували: “За Ковальчука, за Саприки, за Ґнипи, за Реца…” (Це — прізвища голів колгоспу).

Continue reading

Політика

У нас було з кого вибирати…

Published by:

Вночі, коли все затихає і ракети-дрони ще сплять, виходжу на берег річки і чую тільки одне: невпинним потоком йдуть і йдуть залізничні состави. На фронт і з фронту. Наша залізниця виковує нам перемогу. І у цієї безвідмовної кузні є ім’я — Георгій Миколайович Кирпа. Чи не останній ефективний технократ на державній службі України.

Continue reading

Політика

Ментальна окупація

Published by:

Можливо я і промовчав би, якби схожий текст написав хтось із технарів, популістів-політиків чи з тих 72 відсотків населення, кому аби поржать. Ні! Це пише зрілий письменник, викладач, поважна людина з досвідом і сформованим аналітичним мисленням — письменник Володимир Даниленко, добрий знайомий мені по спільній праці — «Про новорічний скандал 95 кварталу».

Continue reading

Культура

Про новорічний скандал 95 кварталу

Published by:

У соціальних мережах набуває обертів скандал, пов’язаний із новорічним випуском 95 кварталу. Мова йде про п’єсу, в якій біженка зі Скадовська зустрічається з чоловіком із Закарпаття. Обурення глядачів викликала сатира на російськомовну жінку, яка усвідомила, що пора ставати україномовною і переживає комічний шок від своєї мовної метаморфози. Адже кожному російськомовному українцеві доведеться це зробити.

Continue reading