Category Archives: Новини

Культура

Зустріч з Дмитром Лінартовичем

Published by:

У мистецькому салоні КНУ імені Тараса Шевченка відбулась творча зустріч із артистом театру та кіно, викладачем Інституту журналістики — нині капітаном ЗСУ — Дмитром Лінартовичем, який виконав низку авторських пісень, поспілкувався із колегами. Вирватися на кілька днів із пекельної передової лінії фронту Дмитру вдалося ще й тому, що в Будинку кіно відбувся допрем’єрний показ ігрового фільму українського режисера В.Харченка-Куликовського «Обмін».

Continue reading

Політика Суспільство

Сліпа лють жалюгідних людців

Published by:

Оці закривавлені посилки з очима тварин, що надходять останніми днями до українських посольств, нагадали мені одну кінематографічну історію з дитинства, яку переповідали у нашому дворі на Чоколівці. Отже, жила у сусідньому будинку на першому поверсі вихователька дитсадка, дуже симпатична і скромна дівчина Валя. І внадився до неї наполегливий залицяльник Гена. До того навріпливий, що Валя вже не знала, як його здихатись.

Continue reading

Культура

Україна нагадує графіт

Published by:

Відбулося певне підбиття підсумків щодо референдуму України за Незалежність. Віталій Портніков висловив думку, що цей вибір не усвідомлювало саме суспільство. Ярослав Грицак не погодився. Він вважає, що вибір Незалежності був свідомим, прагматичним, можливо, неморальним. Нова Україна, на його думку, з’явилася з УРСР, бо іншої України ніде було взяти. Цю тезу свого часу обстоював Іван Лисяк-Рудницький. Тобто 30 років ми були учасниками еволюції радянської України і її еліт, а також совкового суспільства на території радянської України до демократичного суспільства з економікою обслуговування. Найважливіше, що було збережено демократичний механізм зміни влади, саме збереження цього механізму викликало 2 революції — Помаранчеву і Гідності.

Continue reading

Політика

Перес де Куельяр в Пироговому

Published by:

Коли це було? Здається, влітку 1987-го. Спекота пряжила така, що темніло в очах, а білий світ аж загусав. Ми ховалися в пирогівському ліску, лЕґали теплу воду і приречено чекали високого гостя. Ми — це знаменитий вже тоді столичний етнографічний хор «Гомін» під орудою Леопольда Ященка. Нарешті на горбиську біля музейних вітряків вигулькнула кавалькада чорних «членовозів».
— Їде! Їде!

Continue reading

Культура

Попри ефект «буратіно»…

Published by:

Правду кажуть, що не можна жити одними спогадами і минулим. Але довгими зимовими вечорами, коли всі справи зроблені-перероблені, а до весни ще – гай-гай як далеко, можна не тільки помріяти про Перемогу і щось запланувати на майбутнє, а й поділитися… спогадами. Бо це (знову ж таки, кажуть) – одна з нагород, яку приносить поважний вік, і при цьому, нагорода солодка… Що означає і що значить для мене цей значок, який я випадково знайшов у довгій шухляді своєї пам’яті?

Continue reading

Економіка

Плавуча енергетика

Published by:

Воістину! Вік живи – вік учись! Досі не знав про існування турецьких плавучих електростанцій. Так би й помер невігласом, якби не допис мого друга Сергія Зарайського про те, що турецька енергокомпанія Karpowership відправить до берегів України три потужні плавучі електростанції.

Continue reading

Культура

Назарій Яремчук і кіт Коко

Published by:

Вчора, у день народин, в Україні та великому україномовному світі згадували дивовижного співака Назарія Яремчука… Тривалий час я зберігав у своєму архіві світлину із зображенням нашого славетного краянина, де він тримає пред собою чудового котика. Ця деталь додавала знімкові особливого шарму.

Continue reading

Культура

Про Джамалу і трохи про Джойса

Published by:

«Джамала зізналася, що для неї було дуже приємно поспілкуватися з президентом і отримати від нього НАСТАНОВИ для туру до США»… Колись ми в общазі КДУ ржали з журналу «Корея»: «Великий вождь товарищ Ким Ир Сен посетил строительство моста и указал направление строительства»…

Continue reading

Суспільство

У місті почесних московських попів…

Published by:

Міськрада міста Чернігова ухвалила звернення до вищих державних органів про заборону російської церкви в Україні. Практичного значення таке звернення не матиме, лише моральне, але й то добре. Бо наразі лише в Чернігові діють 14 церков московського патріархату і тільки 4 — українські.

Continue reading