Хвиля Десни » 4 Січня, 2024

Daily Archives: 4 Січня, 2024

Культура

Свобода поза сенсом

Published by:

«У цьому світі немає сенсу, і той, хто дізнається про це, знайде свободу»…   4 січня 1960 трагічно загинув письменник, якого ще за життя називали «Совістю Заходу» — автокатастрофа обірвала життя Нобелівського лауреата з літератури Альбера Камю.

Continue reading

Культура

Квартальне дно

Published by:

Я не знаю, хто і в яку гру з нами грає. І яку роль в цій грі відведено Президенту України? Підозрюю, що не головну. Не впевнений, що все це просто помилки, які слідують одна за одною – це схоже на покрокові дії, які нівелють всі слова і всі зусилля чинного Президента. Маю на увазі вибрики новорічного Кварталу. Не розуміти, що кожне слово, кожна дія на посту Першої Особи держави має свій бек-граунд і свій контекст – це значить не прораховувати своїх кроків.

Continue reading

Культура

Хрущі над… казематами гудуть…

Published by:

Про дитячість нашого середовища… Прочитала на Фейсбук пост Чепиноги про те, що Шевченко (виявляється!) написав «Садок вишневий коло хати…» у казематі. Чепинога про це своєю чергою прочитав у Семківа. Приємно, коли люди на 5 десятку життя роблять для себе такі відкриття!

Continue reading

Суспільство

Крисяче шоу

Published by:

У мене завжди був підвищений поріг гидливості. Якось у першому класі я йшла зі школи і випадково побачила дохлу крису. Це було настільки гидко, що мені вивернуло кишки, і я ніби заклякла на тому місці. Моя сусідка баба Галя, яка з вікна побачила це шоу із залишками шкільного обіду на тротуарі, не витримала та вийшла, накричавши на мене: ну що ти, дурепа, стоїш та любуєшся нею?

Continue reading

Культура

«Ісконний йумарок» огидних мавпочок

Published by:

Я колись жив в Мурманську. Ще за совка. Це такий своєрідний Вавілон — русскіє, українці, татари, і т.д. Так от, майже завжди в компаніях, оці «русскіє» на четвертій хвилині видавали свій «ісконний йумарок»: Так ти h*хол? А знаєш как h*хли називають зажигалку? Спалахуйка! Ги-ги-ги! А знаєш пачіму малдаванє воду в туалєте не пьют? Патамушта галова в унітаз нє пралазіт! Га-га-га! А знаєш скоко татар нада, штоб лампачку закрутіть? Га-га-га!..

Continue reading

Культура

Жарти зі скрині Пандори

Published by:

Квартал ніколи не вмів жартувати. Ніколи! Це завжди була тупа пародія на жарти, у центрі яких — недолугий українець. Роль останнього довгий час грав або сам Зеленський, або Кошовий, або вони у дуеті. Ці недолугі українці до 2014 року були головною приправою для довбо*обів із Москви – кіркорова, галустяна, баскова, лоліти, корольової.

Continue reading